Pakistan Turistik Vize

Pakistan Turistik Vize

Pakistan Turistik Vize almak isteyenlerin kafasında soru işareti oluşturan en önemli soruların başında Pakistan vizesi almanın zor olup olmadığı şeklindeki konular gelmektedir. Peki, Pakistan’a turistik gezi yapmak için vize almak gerçekten de zor bir iş midir?

Öncelikle Pakistan’a gidiş amacını iyi belirlemeniz ve sizin ihtiyacınızı en iyi karşılayacak nitelikte olan vize kategorisine başvuruda bulunmanız gerekliliği söz konusudur. Eğer Pakistan yolculuğuna ülkeyi görmek ve gezmek için gidiyorsanız başvuruda bulunacağınız vize kategorisi Pakistan Turistik Vize kategorisidir.

Pakistan Turistik Vize İşlemleri?

Esasında Pakistan Turistik Vizesi almak, Pakistan Konsolsoluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş olan Pakistan vize koşullarına tam olarak uyularak başvuruda bulunulup alınması gerekliliği söz konusudur.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının, Pakistan Konsolosluğu tarafından başvuru sahiplerinden istemekte olduğu belgeleri tam olarak organize etmek suretiyle Pakistan Turistik Vizesini sorunsuz bir biçimde alabilme olasılığına sahiptirler.

Ancak konuyla alakalı olarak Pakistan Turistik Vize başvuru formunun doldurulması konusuyla alakalı olarak işin uzmanlarından yardım almanız sizin için gerekli olabilmekle birlikte son derece yararlı da olabilmektedir.

Pakistan Vize başvurunuz sırasında soruların yanlış anlaşılmasından dolayı verilebilecek hatalı bir yanıt, vize başvuru süreci içerisinde yapılacak olan değerlendirmenin uzamasına, başvuru yapmanız sonrasında mülakata çağrılmanıza ve hatta vize red edilmesine sebep olabilmektedir.

Pakistan Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Pakistan topraklarına gidebilmek için ihtiyaçları olan Pakistan Turistik vizesini iki farklı yönteme başvurarak alabilme imkanına sahip durumdadırlar. Buna göre; Pakistan Konsolosluğuna şahsi bir başvuruda bulunabilir ya da Pakistan Konsolosluğuna şahsi olarak başvuruda bulunmaksızın yetkili olan danışmanlık firmaları vasıtasıyla alabilme olanağına sahip durumdadırlar.

Pakistan Turistik vize almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Pakistan Konsolosluğu vize işlemlerinde hizmetlerinden yararlanabilecekleri nitelikte danışmanlık hizmeti vermemektedir. Başvuruyu gerçekleştiren Pakistan turistik vize başvuru sahibinin evraklarının kabul edilmesi, eksik olan evrakların bildirimi, gerekli olması durumunda başvuru sahibinin vize mülakatına çağrılması ve vize sonucuna karar verme yetkisi Pakistan Konsolosluğu’na ait durumdadır.

Vize Danışmanlık şirketleri, vize için gerekli olan evrakların Pakistan Devleti tarafından belirlenmiş olan vize koşullarına uyumlu olarak düzenlenerek Pakistan Konsolosluğuna sunulması konusunda başvuru sahiplerine önemli ölçütte destek sağlamaktadır.

Pakistan Turistik Vize Gerekli Evraklar Nelerdir?

Pakistan turistik vize alabilmeniz için gerekli olan evraklar yaşınıza, mesleğinize ve çalışmakta olduğunuz yerdeki pozisyonunuza göre farklılık gösterecektir. Her vize kategorisinde başvuru sahiplerinden istenen evraklar değişlik gösterirken Pakistan Konsolosluğu’nun yetki vermiş olduğu şirketlere seyahatinizin içeriği doğrultusunda başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Bilinmesi gereken bir başka önemli bilgi ise Pakistan Konsolosluğunun, Pakistan vize işlemleri ile alakalı olarak danışmanlık hizmeti vermediğini konusudur. Pakistan Turistik Vize başvurusu için gerekli belgeler şunlardır;

– Pakistan Vize Başvuru Formu;

Formun tam olarak ve İngilizce dilinde doldurulmuş olması gerekiyor. Bunun beraberinde vize başvuru sahibinin ıslak imzasını taşıması gerekliliği söz konusudur.

– Pasaport;

Pakistan turistik vize başvurusu için kullanacağınız pasaportun vize süresinin bitiş tarihinin akabinde en az 6 ay daha geçerliliğinin olması önemli bir koşul olma özelliği taşıyor.

– Kimlik Fotokopisi;

Pakistan turistik vize başvurusu için nüfus cüzdanı fotokopisi gerekli olan evrakların arasına eklenmelidir. Türkiye’de oturma izni bulunan yabancı uyrukluların ise kimlik kartı gerekli olmaktadır.

– Davet Mektubu;

Pakistan Turist vizesi alınabilmesi için Pakistan’da bulunan turizm acentesinden davet mektubu alınması gerekiyor. Pakistan turistik vize başvurusu esnasında başvuru sahibine Pakistan’daki turizm acentesi tarafından davetiye gönderilir.

– 2 Adet Fotoğraf;

Bu fotoğrafların biometrik olması gerekiyor. İbraz edeceğiniz biyometrik fotoğraflarınızın, pasaportunuzda kimlik kısmında bulunan fotoğrafın boyutlarında olması ancak mevcut durumunuzu yansıtıyor olması gerekmektedir.

-. Uçak Bileti ve Otel Rezervasyonu;

Gerçekleştireceğiniz yolculuğa dair uçak bilet rezervasyonu, Pakistan turistik vizesi için ihtiyacınız olan evraklar arasındadır. Yapacağınız seyahatin tarihlerinin başvuru formunda ibraz edildiği gibi olmasının gerekliliği söz konusudur. Pakistan turistik vize işlemlerinizi yetkili seyahat firmaları aracılığıyla gerçekleştirmeniz durumunda seyahat firmalarından alınmış olan uçak bileti ve otel rezervasyonu bilgilerini içeren belgelerin başvuru formuna eklenmesi önemlidir.

– Banka Hesap Dökümü;

Son 3 aya ait olan banka hesap dökümünün Pakistan turistik vize başvuru sahibine ait olması çok önemli olmakla birlikte, mevcut bakiyenin Pakistan’da bulunulacak olan sürenin uzunluğuyla doğru orantılı olması gerekmektedir.

– Dilekçe;

Pakistan Başkonsolosluğu’na hitaben İngilizce olarak şirketin antetli kağıdına yazılması gerekmektedir. Bunun beraberinde Pakistan vize talep dilekçesinin şirketin kaşe ve şirket yetkilisinin ıslak imzasını içeriyor olması önemlidir.

Başvurunun gerçekleştirilmesinden sonra dilekçe içeriğinin değiştirilmesi söz konusu olamaz. Bundan dolayı dilekçede belirtilmiş olan izin ya da seyahat tarihlerinin uçak ve otel rezervasyonlarıyla uyumluluğu çok önemlidir. Şirketten alınacak olan bu dilekçe izin yazısı mahiyeti taşımaktadır.

– Seyahat Sağlık Sigortası;

Pakistan turistik vize başvurusu esnasında başvuru sahibinden sağlık sigortası talep edilmektedir.

Pakistan Turistik Vize Ücretleri

Kullanacağınız Pakistan turistik vize ücreti yolculuğunuzun süresine, yapmakta olduğunuz mesleğinize ve yaşınıza göre farklılık gösterecektir. Ayrıca Pakistan turistik vize ücretlerini yapacağınız yolculuğun içeriği ve tarih aralıkları belirleyecektir. Buna göre ;

3 Ay / 30 Günlük 1 Girişli 4 İş Günü Pakistan Turistik Vize Ücreti 170 USD
3 Ay / 30 Günlük Evraksız 1 Girişli 4 İş Günü Pakistan Turistik Vize Ücreti 300 USD